• News will be here
 • W auli komendy przy Żeromskiego zastępca komendanta policji mł. insp. Tomasz Jarmakowski wraz ze starostą Krzysztofem Haburą podziękował bohaterom dnia codziennego za obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców.

  Nieodpowiedzialni kierowcy mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dzięki zdecydowanej i wzorowej postawie mieszkańców nie doszło do tragedii na drodze. Uhonorowano osiem osób – pięć kobiet i trzech mężczyzn.

  – Dla pabianickich policjantów to zaszczyt móc dzisiaj uroczyście podziękować państwu za postawy godne naśladowania. Dzięki waszej reakcji i wzorowej postawie nie doszło do kolejnej tragedii na drodze – mówił zastępca komendanta.

  Wraz z podziękowaniami wręczył listy gratulacyjne.

  Spotkanie było również okazją do wyróżnienia mł. asp. Marka Marusińskiego, pełniącego obowiązki kierownika referatu ds. prewencji komisariatu w Konstantynowie Łódzkim. Otrzymał nagrodę za wzorowe wykonywanie zadań, zaangażowanie w służbie mające bezpośrednie przełożenie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego, a tym samym kształtowanie pozytywnego wizerunku policji.

  To dzięki niemu  doszło do zatrzymania w ostatnim czasie sprawcy kradzieży trakcji linii tramwajowej na trasie Lutomiersk – Konstantynów Łódzki. Sprawa znalazła szeroki oddźwięk w ogólnopolskich mediach.

  Udostępnij