• News will be here
 • W Żłobku Miejskim był „Wielki Bal Jesieni”. Dzieci z grupy „Raczki-Nieboraczki” i „Beniaminki” wcieliły się w leśne skrzaty, wróżki, muchomorki, panie dynie i jesienne ludziki. Tak przygotowały się na bal, który odbył się 18 października.

  Gościem była Pani Jesień, która przyniosła dzieciom piękny bukiet kwiatów i liści oraz kosz warzyw i owoców. Maluchy rozpoznawały je, nazywały i grupowały w kolorowe zbiory. Czerwonym muchomorom przyklejały białe kropki. Podczas balu muzyka porywała dzieci do tańca. Słychać było jesienne piosenki, a w rytm walczyka, jesiennej poleczki i kujawiaka balowiczów wprowadzały opiekunki.

  Dzieci poczęstowane były przez Panią jesień cukierkami. Sprytnie małymi rączkami odwijały papierki, cukierka wkładały do buzi, a papierki wrzucały do jesiennego koszyczka. Pożegnały miłego gościa „buziaczkami”, a potem zasiadły do drugiego śniadania. Zjadły wszystkie przygotowane dla nich jabłuszka i gruszki. Tyle się działo u starszych dzieci.

  – Grupa najmłodsza „Tuptusie” w zabawach dowolnych słuchała płyty CD z dziecięcymi piosenkami jesiennymi. W przyszłości dołączy do starszych grup naszego żłobka – obiecuje dyrektor Violetta Winiarska.

  Podziękowania należą się rodzicom, którzy przygotowali piękne jesienne stroje dla swych dzieci.

  Udostępnij