• W czwartek, 19 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci recytowały wiersze w konkursie „Na złamanie języka”.

    Uczniowie klas trzecich z pabianickich podstawówek musieli zmierzyć się z trudnymi logopedycznie wierszami, które niejednemu poplątałyby język. To nie było proste zadanie, ale mali uczniowie poradzili sobie znakomicie i pięknie zadeklamowali utwory. Największym powodzeniem wśród recytujących cieszyła się twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej oraz Jana Brzechwy.

    Jury (Joanna Mendak, bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej nr 15,  Małgorzata Borowiec, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 11 oraz Marzena Litman, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej) udało się na burzliwą naradę. Niełatwo przecież wybrać piątkę najlepszych, gdy wszyscy spisali się na medal. Ostatecznie wyróżniono: I miejsce – Nicola Manaches, II miejsce – Piotr Krawczyk, III miejsce – Nicola Kłosińska, wyróżnienie – Maja Draszczyk i Magdalena Król.

    To była VII edycja konkursu recytatorskiego „Na złamanie języka”  zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Lorentowicza w Pabianicach.

    Udostępnij