• News will be here
 • W przedostatnim festiwalowym koncercie z cyklu Muzyka Świata zaprezentują się artyści z Trio Andare. Promują muzykę na niezwykły skład instrumentalny, czyli obój, fagot i fortepian.

  Agata Piotrowska-Bartoszek (obój), Arkadiusz Adamczyk (fagot) i Tomasz Bartoszek (fortepian), których zobaczymy i usłyszymy w sobotę, wykonują muzykę klasyczną, specjalną atencją darząc kompozytorów francuskich i angielskich drugiej połowy XX wieku. Nie stronią jednak od muzyki rozrywkowej z elementami jazzu…

  W niedzielę, 22 października, w kościele ewangelickim na finał usłyszymy pieśni fado z polską melancholią.

  W koncercie wystąpią: Portugalczyk João de Sousa (gitara, śpiew), Portugalczyk Rafael Fraga (gitara portugalska) i Polak Marcin Spera (gitara basowa).

  Podczas ostatniego festiwalowego koncertu zabrzmią tradycyjne pieśni fado, ale nie tylko. W wykonaniu João i towarzyszących mu muzyków usłyszymy także autorskie utwory z najnowszej płyty „Luta” oraz niespotykane aranżacje klasyki polskiej piosenki w instrumentarium typowym dla gatunku fado.

  – Każdy z nas ma swoje fado. Śpiewane fado jest w pewnym sensie rodzajem katharsis tak dla artysty, jak i słuchacza poszukujących swojego miejsca w świecie i próbujących zrozumieć sens własnego istnienia – mówi João de Sousa.

  Zapraszamy na ostatnie festiwalowe koncerty z cyklu Muzyka Świata. Początek o godz. 18.00.

  Udostępnij