• Komendant policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wystosował apel ostrzegający przed zagrożeniami, jakie w ostatnim czasie dotknęły osoby starsze. List komendanta do parafian został odczytany na mszy przez księży podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych.

  Policjanci cały czas informują i przestrzegają przed zagrożeniami, jakie czyhają na osoby starsze, często samotne. Mimo to seniorzy wciąż padają ofiarami przestępców, którzy wykorzystują dobre serce, ufność i bezradność osób w podeszłym wieku.

  Szef pabianickiej policji zwrócił się z prośbą do dziekanów dekanatu pabianickiego, konstantynowskiego i dłutowskiego o pomoc w walce z bezwzględnymi oszustami i odczytanie przez księży podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych specjalnie wystosowanego komunikatu.

  Dla mnie jako Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu jest najważniejsze. Zadbajmy razem o bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Nie ułatwiajmy zadania złodziejom, nie dajmy szansy przestępcom. Przestrogą niech będzie historia sześciorga pabianiczan, będących ofiarami perfidnych złodziei – apelował insp. Cezary Petrus

  Podkreślał również, że nieoceniona w walce z oszustami jest czujność i pomoc sąsiedzka.

  W swoim apelu komendant nawiązał również do zbliżającego się Święta Zmarłych.

  Jak co roku z końcem października przygotowujemy się do obchodów Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Jednak w tym czasie sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo. Przygotowując groby zmarłych, pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów. W czasie porządkowania i strojenia grobów nie pozostawiajmy torebek czy saszetek bez opieki, bo okazja czyni złodzieja. Przekonała się o tym 40-letnia pabianiczanka. Złodziej wykorzystując chwilę nieuwagi, skradł pozostawioną na rowerze torebkę – przestrzega komendant.

  Udostępnij