• News will be here
  • Koniec października to czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. Niestety, w tym okresie dochodzi do większej ilości kradzieży na cmentarzach. Przestrogą niech będzie historia 40-letniej pabianiczanki.

    Podczas porządkowania grobu najbliższych 40-latka pozostawiła na rowerze torebkę. Nie uszło to uwadze złodzieja grasującego między grobami. Młody mężczyzna okradł pabianiczankę, po czym zaczął uciekać z cmentarza. Na pomoc pokrzywdzonej ruszył pracujący przy innym grobie kamieniarz. Ujął złodzieja i odzyskał torbę.

    – Będąc na cmentarzu, zwracajmy uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które, jak się wydaje, przebywają tam bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, poinformujmy o tym pracowników cmentarza lub policję – przestrzega Joanna Szczęsna, rzecznik policji.

    Często znamy, choćby z widzenia, osoby, które opiekują się sąsiednimi grobami. Jeśli spotkamy więc tam kogoś innego, zainteresujmy się tym. Możemy zawsze spytać, kim ta osoba jest. Jeśli wyjaśnimy powód naszego zainteresowania, nikt zapewne nie będzie miał nam tego za złe.

    Udostępnij