• Można te słowa piosenki śpiewać, można do nich tańczyć, ale można też uczynić je swoim mottem…

  Tak postąpili uczniowie II klasy techników w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w ZSCKR w Widzewie. Ich aranżacja przeboju zapowiadała się bardzo smacznie. 26 października w szkole uroczyście otwarto Bistro Ksawcio.

  Młodzież, przystępując do projektu Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, jest zobligowana do założenia realnie działającej firmy. Pod opieką Anety Dzierżawskiej-Kępki uczniowie poznawali prawne i ekonomiczne aspekty działalności gospodarczej. Konsultantkami biznesowymi zostały Mariola Pikura i Katarzyna Rojkowska.

  Menu bistra to prawdziwa lista przebojów. W czasie przerw uczniowie i nauczyciele będą mogli kupić m.in. świeżo wyciskane soki, owocowe shake, owsiankę z bakaliami, kanapki, zdrowe sałatki i kawę zbożową. Mottem bistro Ksawcio jest promocja zdrowego odżywiania. Współwłaściciele zapowiadają sprzedaż pieczywa wypiekanego samodzielnie podczas zajęć praktycznych, gwarantują także codziennie świeże produkty.

  Uczniowie wierzą w sukces swojego przedsięwzięcia. Mają spore szanse, aby swój zapał przekuć w realne zyski i nieocenioną wiedzę na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pierwsze cenne lekcje już za nimi: planowanie, podział obowiązków i współpraca. Ale to dopiero początek.

  – Chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrektorowi Arkadiuszowi Bieleckiemu za sponsorowanie remontu pracowni, która będzie siedzibą naszej firmy. Wiemy, że w prawdziwym życiu przedsiębiorcy takie gratisy się nie zdarzają. Dlatego wielkie DZIĘKI za wiarę w nas – powiedziała Marcelina Drewnowska, prezes przedsiębiorstwa.

  Młoda prezes z dyrektorem szkoły dokonali uroczystego otwarcia bistra Ksawcio, przecinając razem wstęgę. Dyrektor Arkadiusz Bielecki oraz wicedyrektor Maria Stusio otrzymali od młodych przedsiębiorców kubki z logo bistro oraz zapewnienie, że dla nich kawa jest zawsze gratis.

  – Gratuluję tego przedsięwzięcia. Cieszę się, że chce wam się chcieć, bo to nie takie częste. Gratuluję pomysłu, życzę sukcesów, żeby wszystkie wasze następne przedsięwzięcia już w dorosłym życiu spełniły się tak jak to – powiedział dyrektor Arkadiusz Bielecki. – Jestem przekonany, że to przedsięwzięcie będzie sukcesem. Życzę tego sukcesu, ale i życzę wytrwałości, żeby ten zapał nie wygasł zbyt szybko.

  Logo bistra Ksawcio zaprojektowały trzy zdolne uczennice: Maryna Kowalewska, Jagoda Stolarek i Aleksandra Sołtykiewicz.

  Udostępnij