• Starszy sierżant Izabela Pyra zdobyła brązowy medal na mistrzostwach policji w dżudo w kategorii powyżej 63 kg. Mając taką mundurową, mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego i powiatu pabianickiego mogą czuć się bezpiecznie.

    Na mistrzostwach w Legionowie jako jedyna garnizon łódzki reprezentowała Izabela Pyra z zespołu patrolowo-interwencyjnego referatu prewencji komisariatu policji w Konstantynowie Łódzkim. Policjantka podczas emocjonujących walk w kategorii wagowej kobiet powyżej 63 kg zajęła III miejsce. Tym samym powtórzyła ubiegłoroczne zwycięstwo, zdobywając brązowy medal.

    – Dżudo od wielu lat jest moją pasją. To szkoła charakteru, bo miłośnik tej dyscypliny sportu rozwija w sobie takie pozytywne cechy jak: obowiązkowość, nieustępliwość w dążeniu do celu, wytrwałość, opanowanie, odwagę. Treningi to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także pokonywanie barier psychicznych związanych z koniecznością wykonania różnych elementów, pozornie zbyt trudnych czy wręcz niemożliwych do zrobienia. Dżudo to dla mnie także zabawa – mówi policjantka Pyra.

    Udostępnij