• W przeddzień Wszystkich Świętych kierownictwo pabianickiej komendy odwiedziło groby policjantów tragicznie poległych na służbie.

    Komendant insp. Cezary Petrus oraz jego zastępca mł. insp. Tomasz Jarmakowski na mogiłach aspiranta Andrzeja Werstaka oraz młodszych aspirantów Marka Lechowskiego i Stanisława Malinowskiego zapalili znicze i oddali hołd poległym funkcjonariuszom. Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud w obecności rodzin odmówił modlitwę za zmarłych.

    Wcześniej na Cmentarzu Starym w Łodzi przy ul. Ogrodowej 39 odbyła się uroczysta zbiórka przy kwaterze policyjnej z udziałem kadry kierowniczej łódzkiego garnizonu policji na czele z zastępcą komendanta wojewódzkiego mł. insp. Jarosławem Rybką. Podczas uroczystości uczczono pamięć funkcjonariuszy Policji Państwowej województwa łódzkiego poległych i zmarłych w okresie II Rzeczypospolitej oraz ofiar hitlerowskich i stalinowskich obozów zagłady.

    Komendant Cezary Petrus oddał hołd poległym funkcjonariuszom przy Pomniku Poległych na Wschodzie oraz śp. funkcjonariuszom Wiktorowi Będkowskiemu i Bartłomiejowi Kuleszy, którzy tragicznie zginęli w 2007 roku w Zakładzie Karnym w Sieradzu.

    Udostępnij