• W sobotę, 28 października, młodzi zapaśnicy PTC walczyli w Radomiu na zawodach II rzutu ligi zapaśniczej dla dzieci i młodzików w stylu klasycznym.

W kategorii dzieci nasi zawodnicy wywalczyli aż sześć złotych medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Łukasz Jarzębski (kat. 32 kg), Tomasz Olejniczak (kat. 38 kg), Kamil Buldecki (kat. 39 kg), Mateusz Jarzębski (kat. 40 kg), Franciszek Tokarczyk (kat. 54 kg) oraz Borys Miszczak (kat. 55 kg), który tym razem zrewanżował się i pokonał swojego klubowego kolegę Huberta Szczecha. Srebrne medale zdobyli: Franciszek Gross (kat. 40 kg), który w wyrównanej walce nieznacznie uległ klubowemu koledze Mateuszowi Jarzębskiemu. Marcel Jarczyński (kat. 41 kg), Adam Leska (kat. 42 kg), Adam Cichała (kat. 46 kg), który walczył pomimo osłabienia, Marcel Chrzęst (kat. 54 kg) oraz wspomniany Hubert Szczech (kat. 55 kg). Brązowe medale: Piotr Jarzębski (kat. 30 kg), który pokazał, że ma charakter i całą rundę bronił się przed położeniem na plecy po rzucie przeciwnika, Szymon Zaremba (kat. 32 kg) oraz Adrian Drzewiecki (kat. 46 kg).

W młodzikach PTC zdobyło jeden srebrny medal, który wywalczył Emil Lenard (kat. 35 kg), oraz trzy medale brązowe: Dominik Uljanowicz (kat. 59 kg) oraz Kacper Trębacz i Szymon Szablewski (obaj kat. do 85 kg). Tym razem młodzicy PTC wystąpili w mocno okrojonym składzie z uwagi na fakt, iż nasi najlepsi zawodnicy przygotowują się do MP młodzików na konsultacjach kadry województwa w Pabianicach pod wodzą trenera Grzegorza Szyszki.

W klasyfikacji drużynowej pabianiczanie wywalczyli II miejsce. Na podium tuż za zawodnikami klubu gospodarzy Olimpijczykiem Radom, a wyprzedzając drużynę Orzeł Wierzbica.

Trenerzy zapasów PTC Waldemar Sawosz (607-450-059), Przemysław Kłębowski (513-182-611) oraz Mariusz Łechtański (792-016-788) zapraszają chłopców urodzonych w 2005 roku i młodszych na treningi. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.zapasy.com.pl