• Jubileusz 500 lat Reformacji obchodzony jest na całym świecie. W Polsce rok 2017 także obfituje w wiele wydarzeń o charakterze naukowym, kulturalnym i ekumenicznym. Centralne jubileuszowe obchody odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie.

    Do wzięcia czynnego udziału, jak i w charakterze gości, zaproszenie otrzymali pabianiczanie. Do stolicy udali się ks. bp Jan Cieślar, zwierzchnik diecezji warszawskiej w RP, starosta pabianicki Krzysztof Habura, przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak, prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Żeligowski i Adam Marczak z PCM. Do tworzenia muzycznej oprawy uroczystości zaproszeni zostali Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran), Agata Piotrowska-Bartoszek (obój) i Tomasz Bartoszek (fortepian).

    Wśród przybyłych gości obecni byli m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, prymas Polski abp Wojciech Polak, prymas Kościoła Szwecji abp Antje Jackelén, europoseł Jerzy Buzek, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, ambasadorowie oraz wielu innych polskich i zagranicznych gości.

     

    Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 44/2017

    Udostępnij