• Policjanci zatrzymali złodziejski duet, który systematycznie kradł w sklepach.

    We wtorek, 31 października, kierowniczka jednego z konstantynowskich dyskontów została powiadomiona przez klientkę, że młody mężczyzna ukradł towar ze sklepowej półki. Zaalarmowany ochroniarz dzięki analizie nagrań z monitoringu ustalił wygląd pary potencjalnych sprawców. Ich łupem padły gumy do żucia, cukierki, tabletki przeciwbólowe za ponad 2,5 tys. złotych.

    – Pracownik ochrony, idąc w kierunku ulicy Zgierskiej, napotkał 22-letnią mieszkankę Pabianic i o dwa lata starszego kolegę z Łodzi. Para z łupami stała na przystanku tramwajowym. Ochroniarz ujął duet, jak się później okazało „zawodowych złodziei”. Od razu powiadomił policję – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji.

    Kryminalni po zatrzymaniu sprawców ustalili, że para była już wcześniej notowana za podobne czyny. Funkcjonariusze z Konstantynowa Łódzkiego wykazali kolejne przestępstwa popełnione przez 22-letnią pabianiczankę i jej 24-letniego wspólnika na szkodę kilku sklepów na terenie Łodzi. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił nie tylko na postawienie zarzutów, ale również na wystąpienie pabianickiej prokuratury z wnioskami o areszt. Decyzją sądu z 2 listopada podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że za swoje czyny odpowiedzą w warunkach recydywy.

    Udostępnij