• Komendant powiatowy policji insp. Cezary Petrus podziękował Piotrowi Dąbrowskiemu za obywatelską postawę ujęcia na gorącym uczynku złodzieja torebki na cmentarzu katolickim.
    18 października przed godziną 15.00 pabianiczanka podczas porządkowania grobu najbliższych pozostawiła na rowerze torebkę z dokumentami, telefonem i pieniędzmi. Wykorzystał to złodziej. Na pomoc pokrzywdzonej ruszył będący w tym czasie na cmentarzu 18-latek. Nie wahając się ani chwili, rzucił się w pogoń za uciekającym sprawcą. Ujął złodzieja i odzyskał torbę.
    Pańska postawa godna naśladowania znalazła szeroki oddźwięk zarówno wśród mieszkańców, jak i w lokalnych mediach. Dla nich i dla nas jest pan bohaterem. Pana czyn, czujność i rozwaga stanowi niezwykłe wsparcie dla działań pabianickiej policji, a zaangażowanie w niesieniu pomocy innym oraz kreowanie praworządnych zachowań, godne są najwyższego uznania – powiedział insp. Cezary Petrus.
    Naszemu bohaterowi podziękowała również pani Karolina. Pokrzywdzona wyraziła wdzięczność za odzyskanie torebki i szczęśliwe zakończenie przykrego dla niej zdarzenia.

    Udostępnij