• 30 października w Zespole Szkół nr 3 uczeń II klasy technikum hotelarskiego Patryk Gąsiorowski zaprezentował relację z rejsu po Morzu Bałtyckim.
    Wyprawa, o której opowiadał, stanowiła nagrodę dla laureatów VIII edycji konkursu marynistycznego „Polska leży nad Bałtykiem”, zorganizowanego w ramach programu „Jestem the Best”. W konkursie należało wykazać się wiedzą z zakresu geografii Polski i państw rejonu Morza Bałtyckiego, polskiej historii morskiej, fauny i flory Bałtyku, a także podstawowej znajomości zasad nawigacji i nazewnictwa żeglarskiego.
    Uczeń opowiadał o trasie siedmiodniowego rejsu, na który wypłynął jachtem Tornado z portu w Świnoujściu. Pokazywał zdjęcia i film dokumentujące pobyt na wyspie Bornholm, odwiedziny szwedzkiego miasta Karlskrony i duńskiej wyspy Christianso. Dzielił się wrażeniami z życia na jachcie – mówi dyrektor Agnieszka Kulpińska-Górska.
    Na widowni zasiedli zaproszeni goście, w tym starosta Krzysztof Habura – sponsor rejsu, kapitan Krzysztof Grzegorek, prezes Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych – organizator wyprawy, a także instruktor PKSP Dorota Becht i rzecznik prasowy starostwa Joanna Kupś. Uczniowi przysłuchiwali się także dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas pierwszych szkoły.

    Udostępnij