• Osteobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia wyrusza w trasę. Dotrze również z bezpłatnymi badaniami do Pabianic.

    Fundacja rozpoczęła kolejny cykl bezpłatnych badań profilaktycznych tym razem poświęconych osteoporozie. Mobilne centrum badań pojawi się 13 listopada w Pabianicach. Zapisy już trwają.

    Ponad 200 milionów ludzi na całym świecie choruje na osteoporozę. W Polsce problem ten może dotyczyć nawet 3 mln osób i liczba ta będzie jeszcze rosnąć ze względu na starzejące się społeczeństwo. Osteoporoza to choroba układu kostnego. To poważne zagrożenie, szczególnie dla osób starszych. Wczesne rozpoznanie pozwala na wdrożenie odpowiedniego postępowania leczniczego.

    W odpowiedzi na tę potrzebę Fundacja NEUCA dla Zdrowia, współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, rozpoczyna akcję bezpłatnych badań gęstości krwi. Densytometria umożliwia wykrycie osteoporozy we wczesnym stadium rozwoju, a także pozwala na monitorowanie leczenia i określenia stopnia zaawansowania choroby. Polecana jest osobom po 40. roku życia, u których w rodzinie występowała osteoporoza, jak również wszystkim kobietom po 50. roku życia i mężczyznom po 55. roku życia. Badanie trwa około 7 minut i wykonywane jest przez wykwalifikowany personel.

    Osteobus będzie stacjonował w Pabianicach 13 listopada przy ulicy Nawrockiego 17A, między godz. 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Udział w badaniu jest bezpłatny, ale wymagane są wcześniejsze zapisy.

    Udostępnij