• Pod koniec października odbyły się powiatowe eliminacje XII edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. O wejście do wojewódzkiego finału w Powiatowej Hali Sportowej walczyło siedem drużyn szkół podstawowych.

    Zadaniem drugoklasistów było rozwiązanie testu i pokonanie toru przeszkód. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą. Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5. Julia Chruścińska i Krzysztof Otomański będą 17 listopada reprezentować powiat pabianicki w finale wojewódzkim w Łodzi. II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 (Nadia Sobańska i Eryk Mikołaj Raczyński), natomiast III m. – Szkoła Podstawowa nr 1 z Konstantynowa Łódzkiego (Zofia Pełka i Maciej Krakowski).

    W ramach policyjnej akademii bezpieczeństwa dzieci otrzymały od dzielnicowych elementy odblaskowe. Tegoroczny turniej uświetniła zumba w wykonaniu Michała Chylińskiego ze „Strefy Ruchu”, który porwał do tańca zawodników, kibiców i grono nauczycieli.

    Zasada kibicowania fair play, hasła, transparenty oraz wygląd drużyn zostały również docenione przez jury. Dziennikarka Monika Didoch z „Nowego Życia Pabianic” wyłoniła zwycięzcę, którym zostali kibice ze Szkoły Podstawowej w Dłutowie. To oni zagrzewali okrzykami do zwycięstwa nie tylko swoją drużynę, lecz także przeciwników. Niesamowitym powodzeniem cieszyła się dłutowska maskotka – miś, z którym dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć.

    Udostępnij