• News will be here
  • W niedzielę, 19 listopada, obchodzić będziemy I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby jak pisze w swoim orędziu: „Wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. Zapraszam cały Kościół, mężczyzn i kobiety dobrej woli do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce, wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”.

    Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji  „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, którą można otrzymać w swojej parafii. Co z nią zrobić?

    – Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem przed 19 listopada. Zebrane w ten sposób dary mogą posłużyć do przygotowania posiłku bądź przekazane zostaną ubogim z terenu parafii – mówi ks. Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

    Jeśli komuś nie uda się dostać papierowej tytki bądź nie będzie miał możliwości wypełnienia jej w tradycyjny sposób, można wypełnić wirtualną tytkę charytatywną na platformie pomocowej Caritas: www. dobromat24.pl.

    Udostępnij