• Ponad 200 mln zł zainwestuje niemiecki koncern Miele w zakład produkcyjny w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Ksawerowie. W pierwszym zakładzie produkcyjnym zatrudnienie znajdzie co najmniej 350 osób.

  W poniedziałek firma otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności. Wybór padł na Polskę, a konkretnie na Ksawerów i Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną ze względu na „bardzo dobre logistyczne położenie w Polsce centralnej oraz bardzo mocne kompetencje w zakresie branży AGD”. Nie bez znaczenia było też zaangażowanie, jakie wykazała Łódzka SSE.

  Takiej inwestycji jak ta nie było w łódzkiej specjalnej strefie przez ponad osiem lat – mówi z dumą prezes Łódzkiej SSE Marek Michalik.

  Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 350 miejsc pracy. Miele wybuduje nowoczesną fabrykę pralek, nieprodukowanych jeszcze w żadnym innym zakładzie. Inwestycja powstanie na terenie 29-hektarowej działki w podstrefie Ksawerów pod Łodzią. To pierwszy etap inwestycji niemieckiego producenta. Termin uruchomienia produkcji nastąpi do 2020 roku.

  W ksawerowskiej fabryce Miele będzie produkowany sprzęt klasy premium, którego, jak liczą inwestorzy, sprzedaż będzie rosła w skali światowej.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Niemiecki koncern w samym centrum Polski!!! Kapitalici z UE, którzy chc zawładnac polska gospodarka?? Po prostu hańba! Gdzie pikiety „prawdziwych polaków”! Gdzie demonstracje przeciwko? Tylko 350 miejsc roboczych – zgroza! Gdzie zgubili zero?? Oj! Już nasz PIS zMIELE ten pomysł!!!

  Możliwość komentowania została wyłączona.