• News will be here
 • Niepełnosprawna Iza otrzymała od wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża z Pabianic rowerek do rehabilitacji dolnych kończyn.

  Wolontariusze zaczęli zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla Izy podczas I Rajdu Rowerowego Honorowych Dawców Krwi i Przyjaciół Polskiego Czerwonego Krzyża, który odbył się 23 września, w pierwszym dniu jesieni.

  Ze względu na niesprzyjającą aurę nie udało się zebrać wymarzonej kwoty na rowerek. Dlatego gdy tylko wpłynęły pieniążki z naszej wygranej w telewizyjnej „Familiadzie”, wolontariusze bez wahania postanowili przeznaczyć je na zakup sprzętu dla niepełnosprawnej Izy – opowiada prezes PCK Małgorzata Grabarz.

  Pieniądze z rajdu i Familiady, czyli 2350 zł, wystarczyły, by niepełnosprawna pabianiczanka mogła teraz bez wychodzenia z domu w jesienno-zimowe dni ćwiczyć nogi, aby nie zastały się mięśnie.

  Iza jest córką starszych, po 70. rodziców, gdzie opieka nad niepełnosprawną osobą nie należy do najłatwiejszych. Dlatego przekazany rowerek sprawił rodzicom i ich córce ogromną radość – dodała pani prezes.

  Udostępnij