• 17 listopada w chłodne, deszczowe popołudnie Koło Teatralne z I Liceum Ogólnokształcącego wystawiło spektakl zatytułowany „Koniec lata…”. Na widowni w Młodzieżowym Domu Kultury zasiedli bliscy, znajomi i sympatycy młodych wykonawców.

  Spektakl zadedykowano zmarłej w tym roku Sylwii Płócienniczak, polonistce i wieloletniej opiekunce Koła w liceum. Wydarzenie stało się także okazją do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy dla chorej na mukowiscydozę Zuzi Dębskiej, którą wspiera I LO.

  Zespół artystyczny stanowią uczniowie i absolwenci szkoły. Zaprezentowali piosenki i skecze, którymi przed laty bawił Kabaret Starszych Panów.

  – Panowie z Kabaretu może i byli „starsi”, ale ich sztuka do dziś wprawia w pogodny i radosny nastrój kolejne pokolenia. Kabaret Starszych Panów to klasyka, klasyka kabaretu i niedościgniona gra słów, to komizm i dowcip, to ironia i aluzja, to absurd i dziwność, a wszystko „doprawione” dużą dawką liryzmu – mówi Aleksandra Kaczmarek, jedna z opiekunek koła.

  Młodzi artyści już na etapie przygotowań doświadczyli pracy połączonej z przyjemnością, ostatecznie prezentując na scenie brawurowe wykonanie. Entuzjastyczne przyjęcie widzów było dowodem uznania dla aktorskich, wokalnych i muzycznych talentów.

  Nad przygotowaniem spektaklu czuwali opiekunowie Koła Teatralnego Aleksandra Kaczmarek i Tomasz Kozioł. Na scenie wystąpili: Kinga Stankiewicz, Marlena Marek, Łukasz Świercz, Tomek Morawski, Kuba Ransz, Olek Duniec, Michał Wejman, Martyna Stępień, Agata Brzozowska, Ola Kozioł, Natalia Śpiewok i Natalia Nowak. Oprawę muzyczną zapewnił  Nikodem Sikorski.

  Udostępnij