• Jacek Furman, prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska z Pabianic, otrzymał Nagrodę Specjalną konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Gala finałowa odbyła się w czwartek, 23 listopada, w Warszawie.

    – Z tego miejsca chciałbym szczególnie podziękować tacie, który był założycielem Aflofarmu i który 12 lat temu podjął odważną decyzję i przekazał firmę w zarządzanie swoim synom. Tata jest dzisiaj z nami na sali. Tato, chciałbym Ci jeszcze raz bardzo podziękować za zaufanie. Gdy przejmowałem firmę, było to 200 osób, dziś jest nas prawie 1000, a obiecuję Ci, że będzie więcej – mówił Jacek Furman podczas odbierania nagrody.

    Kilka lat po przejęciu sterów przez Jacka Furmana Aflofarm zdobył pozycję lidera na rynku leków bez recepty (OTC) w Polsce. Do dziś firma skutecznie rywalizuje na rynku farmaceutycznym z międzynarodowymi koncernami.

    EY Przedsiębiorca Roku to jedyna tej rangi, międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców. Konkurs organizowany jest na świecie, przez firmę EY od 1986 roku i uczestniczy w nim blisko 60 państw. W Polsce pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku. Tegorocznych zwycięzców wybrało niezależne od EY jury. W jego skład wchodzą wybitne osobowości polskiego biznesu oraz laureaci poprzednich edycji konkursu.

    Udostępnij