• Podczas weekendu w Wałbrzychu rozegrano Puchar Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym, w którym wystartowało 92 zawodników z 29 klubów.

  Po zważeniu i losowaniu już w nowych kategoriach wagowych (zmiana według przepisów FILA) zarysowała się szansa na dwa złote medale. Jakub Madaj nareszcie rozszedł się wagowo z Michałem Dybką i w wadze 82 kg był murowanym kandydatem do I miejsca. Jak to bywa jednak w stylu Kuby muszą być dramaty. Już w pierwszej walce Madaj uległ o dwa lata młodszemu Karolowi Chudzikowi 3:4. Następnie bez problemów wygrał wszystkie walki na plecy lub przewagę, zajmując ostatecznie III miejsce. Michał Dybka (kat. 87 kg), jeden z najbardziej utalentowanych zawodników, jaki się pojawił w ostatnich latach na matach Polski, w półfinale niespodziewanie przegrał z Kamilem Bartosiewiczem (AZS AWF Warszawa) i to na przewagę. Widać było, że Michał zlekceważył przeciwnika i to się zemściło. Zajął ostatecznie III miejsce. Pozostałe trzy walki wygrał na plecy. Trzeci nasz reprezentant Jakub Błachowicz (kat. 55 kg) nie odegrał żadnej roli podczas zawodów, odpadając po dwóch przegranych walkach.

  W punktacji zespołowej PTC uplasowało się na VIII miejscu.

  * * *

  W Katowicach kadeci i młodzicy z PTC walczyli w międzynarodowym turnieju Barbórkowym w zapasach w stylu klasycznym.

  W młodzikach złoty medal wywalczył w kategorii 47 kg Wiktor Powalski, wygrywając pięć walk. W finale nie dał szans zawodnikowi ze Słowacji, wygrywając przez przewagę techniczną. Drugim zawodnikiem PTC walczącym w finale był Norbert Nowakowski (kat. 66 kg). W drodze do finału wygrał wszystkie pojedynki przez położenie na łopatki swoich przeciwników. Niestety, w walce finałowej przegrał z zawodnikiem z Mołdawii, zajmując ostatecznie II miejsce. Trzecim finalistą był Jakub Makowski (kat. 38 kg), który wygrał dwie walki, a w finale przegrał z zawodnikiem z Piotrkowa. Brązowe medale do Pabianic przywieźli: Mikołaj Jezierski (kat. 42 kg) i Miłosz Domagała (kat. 73 kg). Pozostali zawodnicy znaleźli się poza podium: Igor Saktura, Kacper Sobczyk, Szymon Pusz i Juliusz Nowak, który został wycofany z zawodów z powodu kontuzji. Poza podium znalazł się również Jakub Didoch, który w kadetach startował w nowej wyższej kategorii wagowej.

  Udostępnij