• W świetlicy wiejskiej w Koninie Stowarzyszenie Carpe Diem przygotowało dla mieszkańców gminy Pabianice spotkanie z teatrem Pacuś.

  Dzieci i dorośli mogli obejrzeć pacynki, kukiełki, jawajki i marionetki, a przy tym dowiedzieć się, jak nazywać lalki w teatrze lalek. To wszystko podczas przedstawienia „Profesor Pacyna i jego rodzina”. Spektakl podobał się zarówno młodszym, jak i starszym widzom.

  Przedstawienie było częścią projektu „Aktywna świetlica”. W ciągu dwóch miesięcy Stowarzyszenie Carpe Diem zaprezentowało mieszkańcom różne formy spędzania czasu wolnego, ożywiając w ten sposób świetlice wiejskie w gminie. Podczas projektu odbyły się również warsztaty ceramiczne, decoupage, zajęcia ruchowe – zdrowy kręgosłup i mix taneczny oraz warsztaty sensoplastyczne. Każdy mógł znaleźć chwilę dla siebie i integrować się z innymi mieszkańcami.

  Projekt „Aktywna świetlica” został dofinansowany ze środków zadania Grant na lepszy start 2017 współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz gminę Pabianice.

  – Dziękujemy Organizacji OPUS i władzom gminy Pabianice za wsparcie finansowe, uczestnikom projektu za zainteresowanie, a członkom stowarzyszenia za zaangażowanie w projekcie – mówi Nina Bartoszek, koordynator projektu. – Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco zamieszczaliśmy informacje o projekcie https://www.facebook.com/CDKonin

   

  Udostępnij