• News will be here
 • Niedzielny koncert utalentowanego skrzypka Roberta Łaguniaka przyciągnął melomanów do kościoła ewangelickiego. Organizatorem było Towarzystwo Muzyczne im. Karola Nicze.

  – W listopadzie od wielu lat nasze towarzystwo organizuje koncerty jazzowe i kameralne. Dzisiaj występuje były uczeń pabianickiej szkoły muzycznej, niezwykle wybitny i uzdolniony skrzypek – powiedział Hieronim Ratajski, prezes towarzystwa.

  Robert Łaguniak urodził się w 1997 roku w Pabianicach. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat pod kierunkiem Małgorzaty Karwat, a następnie Rafała Rydygera w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. W roku 2012 kontynuował naukę w Poznaniu. W 2016 został studentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest laureatem ponad 40 konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Do największych sukcesów należy zaliczyć udział w III etapie oraz zdobycie nagrody specjalnej na XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

  Młody muzyk rozpoczął występ od Koncertu skrzypcowego G-dur KV 216 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Towarzyszyła mu Orkiestra Kameralna Polish Camerata pod dyrekcją Marka Głowackiego.

  – Trzeci z pięciu koncertów Mozarta przez znawców uważany jest za najpiękniejszy i najciekawszy – powiedział Radosław Żurawski, który poprowadził wieczór muzyczny.

  W drugiej części koncertu do Łaguniaka dołączyła Róża Wilczak-Płaziuk, aby wykonać z nim Symfonię koncertującą na skrzypce i altówkę Es-dur KV 364. Artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

  Widownia entuzjastycznie i na stojąco podziękowała muzykom za mistrzowskie wykonanie. Na bis Robert Łaguniak zagrał Allegro Assai z 3 sonaty na skrzypce solo Jana Sebastiana Bacha.

  Udostępnij