• News will be here
 • 21. rajd pieszy „Gwiazdkowy” z Mikołajem zgromadził na starcie prawie pół tysiąca miłośników wędrówek.

  2 grudnia jedną z największych w województwie łódzkim imprez zorganizował Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK Pabianice.

  – Ten rajd cieszy się największą popularnością – powiedział Aleksander Duda, prezes klubu i zarazem komandor od pierwszego rajdu.

  Wicekomandorami byli Włodzimierz Stanek (SP nr 16), Joanna Nowak (Sala Zabaw „Urwisowo”) i Marcin Wieczorek (Gmina Pabianice). Najwięcej w rajdzie było uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 (120 uczestników). Oprócz nich na spotkanie z Mikołajem wyruszyły również drużyny: SP nr nr 5, 8, 16, 17, Gimnazjum a’Paulo, ZS nr 5, Uniwersytetu III Wieku, WTZ „Bure misie”, SP w Ksawerowie, SP w Wiśniowej Górze, Gimnazjum w Piątkowisku. Szlak przemierzyli również turyści indywidualni.

  Piechurzy i rowerzyści wystartowali z MOSiR-u na Bugaju. Trasa przygotowana przez Kamila Lisiewicza z „Aarona” prowadziła przez Las Miejski, Potaźnię, Rydzyny do Bychlewa.

  – Trasa ciężka, błotnista i podmokła, ale ciekawa, gdyż pierwszy raz nią wędrowaliśmy – powiedziała Renata Klimek, opiekunka z SP nr 8.

  Po dotarciu do Domu Ludowego w Bychlewie turyści spotkali się z Mikołajem. Po otrzymaniu paczek ze słodyczami przyszedł czas na bigos i gorącą herbatę. Posiłki serwowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bychlewie: Janina Krauze, Bożena Frątczak, Halina Cieślińska i Zenia Wróbel, wraz z turystami z „Aarona”.

  – To jeden z najpiękniejszych rajdów, dlatego marzymy, aby przyszłoroczna trasa wiodła ścieżkami gminy Ksawerów – podsumowała Paulina Dziubczyk, opiekunka z SP w Ksawerowie.

  Udostępnij