• Caritas w Polsce organizuje zbiórki żywności od grudnia 2011 roku. Zawsze przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Dotąd łódzka Caritas pozyskała ponad 200 ton żywności, z której udało się przygotować ponad 30 tysięcy paczek dla potrzebujących.

    W piątek i sobotę, 8 i 9 grudnia, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, trzynastą, zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 110 sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Tesco, Polomarket, Mila, Lidl m.in. w Pabianicach, Konstantynowie, Ksawerowie, Dobroniu, Łasku i Rzgowie.

    Podczas zbiórki wolontariusze zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu jak: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych.

    – W naszej archidiecezji w zbiórkę zaangażuje się tysiąc wolontariuszy z parafialnych zespołów i Szkolnych Kół Caritas. Serdecznie prosimy o włączenie się w zbiórkę i hojne wsparcie – mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

    W przeprowadzonej przez łódzką Caritas zbiórce żywności w marcu przed świętami wielkanocnymi dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 20 ton żywności. Z zebranych produktów przygotowano paczki dla 2,5 tysiąca osób.

    Udostępnij