• W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobroniu odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Otrzymały je pary, które przeżyły ze sobą co najmniej 50 lat.

    Podczas ceremonii 2 grudnia wójt Robert Jarzębak wręczył medale 16 parom małżeńskim. I tak z okazji 63. rocznicy ślubu medale odebrali Danuta i Czesław Wojtczakowie. W 53. rocznicę ślubu: Jadwiga i Jerzy Misiakowie, Zenona i Zdzisław Magierowie, Danuta i Bolesław Ogłozowie, Wacława i Jerzy Ludwisiakowie, Jadwiga i Marian Kluchowie, Marianna i Zygmunt Sochowie, Aleksandra i Tadeusz Wojtczakowie. W 52. rocznicę ślubu: Leokadia i Jerzy Błaszczykowie, Krystyna i Cezary Bondyrowie, Stefania i Eugeniusz Sochowie, Henryka i Marian Jurkowie. W 51. rocznicę ślubu: Janina i Zdzisław Misiakowie, Janina i Franciszek Kieruzelowie, Barbara i Stanisław Miniasowie oraz w 50. rocznicę ślubu: Kryspina i Wiesław Szafrańscy.

    Szanowni jubilaci oprócz medali i dyplomów otrzymali kosze ze słodyczami wręczone przez przewodniczącego Rady Gminy w Dobroniu Janusza Szerffela. Były też kwiaty, życzenia, torty, symboliczny poczęstunek i tańce.

    Udostępnij