• News will be here
 • Nagminne są potrącenia pieszych na pasach. Do kolejnego doszło dzisiaj (8 grudnia) o godzinie 10.00 na ulicy Moniuszki przy Pięknej.

  Przez ulicę przechodziła 46-letnia pabianiczanka. W tym momencie z ulicy Pięknej w lewo skręcał 31-letni kierowca forda mondeo. Niestety, nie zauważył przechodzącej po pasach i potrącił ją. Na miejsce natychmiast przyjechało pogotowie ratunkowe, które zajęło się poszkodowaną. Z ogólnymi obrażeniami przewieziono ją do pabianickiego szpitala.

  Ruch na ulicy Moniuszki jest utrudniony. Tworzą się korki.

  * * *

  W ubiegłym tygodniu doszło do czterech potrąceń pieszych na pasach. Poszkodowani z licznymi obrażeniami trafili do szpitali.

  Małżeństwo potrącone na pasach. Do najgroźniejszego potrącenia, bo dwóch osób, doszło w piątek, 1 grudnia, na ulicy Orlej, przy Południowej. Poszkodowani są małżeństwem. Była godzina 16.00. Zapadał zmrok. Para już schodziła z pasów, kiedy potrącił ich kierowca hyundaia pony. Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci, którzy byli nieopodal na interwencji. Usłyszeli krzyk poszkodowanych i natychmiast przybiegli. 62-latka ze złamaną lewą rękę oraz urazem wielonarządowym trafiła do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Jej męża z ogólnymi potłuczeniami oraz z zakrwawioną twarzą przewieziono do pabianickiego szpitala. 56-letni sprawca tłumaczył, że nie widział przechodzących przez pasy, bo w momencie wypadku było bardzo ciemno, a poszkodowani byli ubrani na czarno. Sprawca wypadku był trzeźwy.

  Potrąciła i uciekła. Policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w środę, 29 listopada, około godziny 6.50 na ul. Wiejskiej. Kierująca prawdopodobnie białym volvo o początkowym wyróżniku EL potrąciła na przejściu dla pieszych 41-letnią kobietę, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Świadkowie mający jakiekolwiek informacje na temat kierowcy lub pojazdu proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem (42) 33-53-344, (42) 22-53-304, (42) 22-53-304 bądź osobisty z prowadzącym sprawę w komendzie policji przy ul. Żeromskiego 18.

  83-latka w szpitalu. Do szpitala przewieziono 83-letnią pabianiczankę, która w poniedziałek, 27 listopada, przechodziła przez przejście dla pieszych na ulicy Moniuszki (przy Kochanowskiego). Dochodziła godzina 16.20. Ulicą Moniuszki hyundaiem jechała 66-letnia kobieta. Niestety, nie zauważyła pieszej przechodzącej przez pasy i doszło do potrącenia. Ranną z obrażeniami przewieziono do szpitala.

  Sprawcą 80-latek. Mandatem karnym policja ukarała 80-letniego kierowcę daewoo tico, który w poniedziałek, 27 listopada, o godzinie 13.35 potrącił na przejściu dla pieszych 25-latkę. Stało się to na skrzyżowaniu św. Jana ze św. Rocha. Młoda kobieta przechodziła przez pasy na św. Jana. Z ulicy św. Rocha, od Piłsudskiego, w lewo skręcał kierowca tico. Niestety, nie zauważył pieszej przechodzącej przez pasy i doszło do potrącenia. Na szczęście, poszkodowanej nic się nie stało.

  Udostępnij