• Trwają prace nad wprowadzeniem programu „Mieszkanie Plus” w Pabianicach. Wybrano już wstępną lokalizację pod nowe bloki.

  „Mieszkanie+” to rządowy program budowy tanich mieszkań. Ma pomóc tym, których nie stać na kredyt hipoteczny lub wysoki czynsz prywatny. Tanie bloki z lokalami na wynajem budować będzie rząd. PiS zapowiada wyjątkowo niskie stawki czynszu. Lokator będzie mógł również wykupić mieszkanie na własność po preferencyjnych cenach.

  Nowe domy mają powstać na terenach skarbu państwa. Do programu mogą włączyć się też samorządy. Plan jest taki: gminy przekazują swoje działki, rząd buduje, a mieszkańcy mają nowe domy. Miasta na tym zarobią niewiele, ale też nie płacą za budowę domów, bo to pokrywane jest z budżetu państwa. Program już wystartował. W pierwszych planach jest budowa 15 tysięcy mieszkań.

  W Pabianicach temat wywołał radny Rafał Madaj z PiS. Kilka miesięcy temu skierował pismo do władz miasta. Pytał, czy też zamierzamy dołączyć do programu. Wskazał nawet idealną lokalizację. Budynki po dawnym szpitalu dermatologicznym na Bugaju.

  Magistrat od lat próbował sprzedać komplet budynków przy Szpitalnej 2. Chętnych jednak brakowało. Urzędnicy sprawdzali, czy budynki po szpitalu będą mogły zamienić się w mieszkania. Nic z tego.

  Nieruchomość poddaliśmy ocenie technicznej. Jedyny budynek do ocalenia, to stary budynek szpitala dermatologicznego. Reszta nadaje się do wyburzenia – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Urzędnicy znaleźli nową lokalizację. To działka przy ul. Mariańskiej 8 (na zdjęciu). Dziś jest tam zarośnięty, opuszczony plac. Będą tu tanie mieszkania?

  Sprawę pilotuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

  – ZGM nawiązał kontakt z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który odpowiada za „Mieszkanie plus” – informuje prezydent.

  Pracownicy ZGM przygotowują dokumentację niezbędną do podjęcia dalszych decyzji. Niebawem dowiemy się, czy w Pabianicach wyrosną tanie rządowe mieszkania.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.