• W piątek, 8 grudnia, podczas Powiatowej Gali Sportu w MDK-u najlepsi zapaśnicy i trenerzy PTC Pabianice zostali wyróżnieni nagrodami przyznanymi przez Starostwo Powiatowe. Nie zwalniając tempa, już w sobotę młodzi zapaśnicy pod wodzą trenerów Przemysława Kłębowskiego i Mariusza Łechtańskiego walczyli w Radomiu na zawodach III rzutu ligi zapaśniczej dla dzieci i młodzików w stylu klasycznym.

Młodzicy trenowani przez Grzegorza Szyszkę i Waldemara Sawosza zdobyli dwa złote medale. Wywalczyli je Kacper Sobczyk (kat. 66 kg), który walczy coraz lepiej i miejmy nadzieję rozwinie się i błyśnie talentem jak jego wuj Tomasz Sobczyk, były wyróżniający się zapaśnik PTC, oraz Juliusz Nowak w (kat. 85 kg), który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Medale brązowe zdobyli: Emil Lenard (kat. 35 kg), Igor Saktura (kat. 59 kg), Piotr Antoniewski (kat. 66 kg) oraz Kacper Trębacz (kat. do 85 kg).

W kategorii dzieci nasi zawodnicy wywalczyli cztery złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Piotr Jarzębski (kat. 32 kg), który tym razem najlepiej wypadł spośród braci Jarzębskich, Tomasz Olejniczak (kat. 43 kg), Franciszek Tokarczyk (kat. 53 kg), którzy jako jedyni powtórzyli sukces z poprzednich radomskich zawodów, oraz Hubert Szczech (kat. 58 kg), który tym razem zrewanżował się i pokonał swojego klubowego kolegę Borysa Miszczaka. Srebrne medale: Wiktor Szachniewicz (31 kg), Marcel Chrzęst (54 kg) oraz wspomniany wcześniej Borys Miszczak (58 kg). Brązowe medale: Gracjan Adamiec (31 kg.), Jakub Suszyński (32 kg), Łukasz Jarzębski (35 kg), Kacper Szczepański (42 kg), Adam Cichała (49 kg), Adrian Drzewiecki (53 kg) oraz Igor Czyżewski (54 kg).

W zawodach udział brało 100 zawodników z siedmiu klubów. W klasyfikacji łącznej ekipa PTC licząca 24 zawodników drużynowo wywalczyła II miejsce.

* * *

Od 1 do 3 grudnia drużyna PTC startowała w turnieju drużynowym w zapasach w roczniku 2002-2003 w Kostopolu na Ukrainie. Przewaga zawodników młodszych w PTC sprawiła, że nasi zawodnicy pojechali po srogą naukę w tym bardzo mocno obsadzonym turnieju.

PTC w pierwszym meczu wygrało z okręgiem Równe 5:5 małymi punktami. Następnie przegrało z Kostopolem I 0:10, 4:6 z Bierezne, 0:10 z Litwą, 1:9 z Okręgiem Kijów i z Kostopolem II 3:7. Nasza drużyna osłabiona kontuzją Piotra Ludwiczaka (doznał kontuzji na miejscu) walczyła w składzie: Emil Lenard (35 kg) – 2 wygrane walki, Jakub Makowski (38 kg) – 1 wygrana, Mikołaj Jezierski (42 kg), Wiktor Powalski (47 kg) – 2 wygrane walki, Igor Saktura (53 kg) – 1 wygrana walka, Kacper Sobczyk (59 kg) – 1 wygrana walka, Adam Pokorski (66 kg), Norbert Nowakowski (66 kg), Mateusz Kłębowski (73 kg) – najlepszy zawodnik w ekipie PTC – 3 wygrane walki. Mateusz walczył bardzo technicznie i efektownie, za rzut suplesowy dostał od publiczności duże brawa, Juliusz Nowak (85 kg) – 2 wygrane walki.

Młodzi zapaśnicy po turnieju zwiedzali Łuck, kresową siedzibę księcia Lubarta, późniejszą stolicę województwa w II Rzeczypospolitej.