• News will be here
 • Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Oddziału PTTK im. Kazimierza Staszewskiego odbył się na początku grudnia. Podsumowano poprzednią kadencję i wybrano nowe władze oddziału.

  – W ubiegłym roku liczba członków oddziału liczyła 417, a ich działalność prowadzona była w 9 kołach i 6 klubach – sprawozdanie z działalności odczytał Sławomir Szczesio, prezes oddziału.

  W ostatnich latach popularnością cieszyły się rajdy: „Karnawałowe”, „Kamyka”, rowerowe „O puchar Prezydenta Miasta Pabianic”, „Bitwy Pabianickiej 1939r.”, „Gwiazdkowe” i „Powiatowe”.

  – Organizowaliśmy trampingi po Europie, które były unikatową w skali PTTK formą działalności. Nasz Klub Podróżnika PTTK przyciąga do Miejskiej Biblioteki Publicznej dziesiątki miłośników poznawania świata – dodał prezes.

  W akcji „Lato” PTTK organizował kolonie letnie i obozy żeglarskie, a w akcji „Zima” – wyjazdy narciarskie. Dodatkowo oddział PTTK Pabianice prowadzi działalność gospodarczą, której dochód przeznaczony jest na działalność biura i realizację celów statutowo-programowych. Za przystąpienie do programu „Karta Pabianiczanina” PTTK otrzymało certyfikat „Przedsiębiorca przyjazny Pabianicom”.

  – Choć nie wszystkie plany i marzenia udało się zrealizować, to bagaż zdobytych doświadczeń będzie wytyczać nowe drogi na przyszłość – zakończył sprawozdanie Szczesio.

  Następnie delegaci na zjazd wybrali nowy zarząd oddziału w składzie: Sławomir Szczesio – prezes, Jadwiga Kędzierska – wiceprezes, Aleksander Duda – skarbnik, Andrzej Rogala – sekretarz i Aneta Piechowska (na zdjęciu). Wybrano również Oddziałową Komisję Rewizyjną w składzie: Lucyna Jaranowska – przewodnicząca, Mirosław Dychto – zastępca, Tomasz Madaliński – sekretarz, Anna Litke i Mariola Seliga – członkowie.

  Udostępnij