• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • Ponad 700 pluszowych „ratowników” zaczęło służbę w pabianickiej policji. Maskotki zebrali pabianiczanie w ramach akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”. Teraz będą jeździć do interwencji razem z funkcjonariuszami.

    Wszystko dzięki inicjatywie Anny Kopeć, administratorki grupy facebookowej „Mamy znad Dobrzynki”. Akcja w Pabianicach trwała od 4 do 10 grudnia. Rozpoczęła się od zamieszczenia postu na Facebooku, a zakończyła niespodziewanym odzewem ze strony mieszkańców, którzy okazali wielkie serce. Do zbiórki przyłączyli się przedsiębiorcy, szkoły, przedszkola, dokąd przynoszono pluszaki. W ciągu 6 dni zebrano ponad 2500 maskotek. Ponad 700 trafiło do pabianickiej policji.
    Uroczyście przekazała je inicjatorka akcji Anna Kopeć wraz z Waldemarem Chudzińskim, właścicielem sklepu.
    Głównym pomysłodawcą akcji w Polsce jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce. Na terenie województwa łódzkiego akcję koordynuje Radosław Frydrysiak. To pod jego skrzydłami przeprowadziłam tę akcję w Pabianicach, która przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałam się tak ogromnego odzewu. Dzięki pabianicznom zebraliśmy 2508 pluszowych maskotek – mówi Anna Kopeć.
    Część trafiła też do straży pożarnej. Celem akcji jest wsparcie psychologiczne, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie stresu u dzieci, które zostały poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, pożarach lub innych niebezpiecznych zdarzeniach. Misie Ratownicy mają odwrócić uwagę od tego, co dzieje się dookoła, być „pocieszaczem” – rodzajem apteczki pierwszej pomocy psychologicznej.
    Komendant policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus podziękował inicjatorom za wspaniałą akcję, która z pewnością pomoże policjantom podczas trudnych interwencji, w szczególności z udziałem dzieci.

    Udostępnij