• Ponad 700 pluszowych „ratowników” zaczęło służbę w pabianickiej policji. Maskotki zebrali pabianiczanie w ramach akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”. Teraz będą jeździć do interwencji razem z funkcjonariuszami.

  Wszystko dzięki inicjatywie Anny Kopeć, administratorki grupy facebookowej „Mamy znad Dobrzynki”. Akcja w Pabianicach trwała od 4 do 10 grudnia. Rozpoczęła się od zamieszczenia postu na Facebooku, a zakończyła niespodziewanym odzewem ze strony mieszkańców, którzy okazali wielkie serce. Do zbiórki przyłączyli się przedsiębiorcy, szkoły, przedszkola, dokąd przynoszono pluszaki. W ciągu 6 dni zebrano ponad 2500 maskotek. Ponad 700 trafiło do pabianickiej policji.
  Uroczyście przekazała je inicjatorka akcji Anna Kopeć wraz z Waldemarem Chudzińskim, właścicielem sklepu.
  Głównym pomysłodawcą akcji w Polsce jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce. Na terenie województwa łódzkiego akcję koordynuje Radosław Frydrysiak. To pod jego skrzydłami przeprowadziłam tę akcję w Pabianicach, która przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałam się tak ogromnego odzewu. Dzięki pabianicznom zebraliśmy 2508 pluszowych maskotek – mówi Anna Kopeć.
  Część trafiła też do straży pożarnej. Celem akcji jest wsparcie psychologiczne, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie stresu u dzieci, które zostały poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, pożarach lub innych niebezpiecznych zdarzeniach. Misie Ratownicy mają odwrócić uwagę od tego, co dzieje się dookoła, być „pocieszaczem” – rodzajem apteczki pierwszej pomocy psychologicznej.
  Komendant policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus podziękował inicjatorom za wspaniałą akcję, która z pewnością pomoże policjantom podczas trudnych interwencji, w szczególności z udziałem dzieci.

  Udostępnij