• Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie ogłosił akcję pod hasłem „RAZEM DLA BARTUSIA”. Chodzi o pomoc dla chorego 5-latka.

  Z inicjatywy Mikołaja Kamińskiego-Ogińskiego 1 grudnia w GDKzB w Ksawerowie otwarto wystawę malarską łódzkiego środowiska artystycznego. Zaprezentowano prace takich twórców jak prof. Andrzej Marian Bartczak, Ewa Modrzejewska-Niemirska, Julian Henryk Raczko, prof. Jolanta Wagner, Wojciech Piekarski, Anna Ogińska i inni. Swoje prace wystawili również artyści współpracujący z Gminnym Domem Kultury z Biblioteką w Ksawerowie m.in. Zbigniew Rochala, Mikołaj Kamiński-Ogiński, Agnieszka Hoja i Magdalena Jaszczak-Birkowska.

  W mikołajki, 6 grudnia, w Gminnym Przedszkolu z inicjatywy Lucyny Kasznickiej odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. W tym dniu mieszkańcy Ksawerowa odwiedzali przedszkole, żeby wspomóc zbiórkę na leczenie Bartusia. Podczas kiermaszu można było kupić świąteczne ozdoby wykonane przez dzieci i nauczycieli oraz przekazane przez różne firmy. Podczas kiermaszu udało się zebrać 8.532 zł. Trzy dni później odbył się Maraton Zumby prowadzony przez instruktora GDKzB Pawła Kasznickiego oraz zaproszonych gości. Na scenie wystąpili również uczestnicy zajęć ZUMBA oraz ZUMBA KIDS z domu kultury. Na maraton przybyło kilkaset osób, które oprócz udziału w zabawie wrzucały pieniądze przeznaczone na leczenie Bartka do puszek Fundacji Krwinka.

  – Nie zabrakło również Bartusia z rodzicami, który swoją obecnością wzruszył wszystkich zebranych. W trakcie maratonu trwał kiermasz ozdób świątecznych. Przyłączyła się do niego Anna Lichnowska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Pabianicach, której za trud i zaangażowanie serdecznie dziękujemy – powiedziała Lucyna Kasznicka.

  Podczas sobotniej imprezy zebrano 7.090 zł. Obecny był również wójt Adam Topolski, który wręczył aż 102 nagrody dla uczestników maratonu.

  Wielki finał akcji nastąpił w sobotę, 16 grudnia. W domu kultury można było nabyć obrazy z wystawy zainaugurowanej 1 grudnia. Dzieła zmieniły właścicieli, a do puszek Fundacji Krwinka wpłynęły sumy od 150 do 2000 zł za obraz. W trakcie finału zakończonego koncertem zespołu NORMALSI zebrano 19.201 zł. Część tej kwoty, tj. 2.800 zł, zebrali członkowie klubu sportowego GKS Ksawerów wraz z rodzicami. Pieniądze przekazał osobiście prezes klubu Arkadiusz Jędrzejczyk.

  – To jeszcze nie koniec akcji zbierania pieniędzy na leczenie Bartka. Swoją pomoc zaoferowali sołtysi gminy Ksawerów, którzy przez najbliższy czas będą zbierali pieniądze do puszek Fundacji – dodała Lucyna Kasznicka.

  Można również przekazać 1% od podatku. Wpłaty należy dokonywać na konto Fundacji Krwinka PKO BP nr: 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262 z dopiskiem „Bartek Pawlak”.

  Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania dla wójta Adama Topolskiego, który objął nad wydarzeniem patronat.

  Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ludziom dobrego serca – mówi Marek Smuga, p.o. dyrektor GDKzB w Ksawerowie.

  Za wsparcie organizatorzy dziękują również mediom oraz Maciejowi Kucharkowi za profesjonalne, nieodpłatne poprowadzenie sobotniej imprezy, a także zespołowi NORMALSI za wspaniały charytatywny koncert w ramach akcji „Razem dla Bartusia”.

  Udostępnij