• Początek grudnia rozpoczął się otwarciem zbiórki żywności w pabianickich sklepach i supermarketach. Wolontariusze PCK każdego dnia zbierają żywność do koszyków oznaczonych czerwonokrzyską flagą. Zbiórka żywności, czyli „Bożonarodzeniowa Gwiazdka” trwała do 17 grudnia.

  – Od września do czerwca przyszłego roku Polski Czerwony Krzyż włączył się w europejski program dożywiania FEAD. Co miesiąc 400 osób z gminy Ksawerów, gminy Pabianice i z Pabianic otrzymuje paczki żywnościowe – mówi prezes PCK Małgorzata Grabarz.

  Ponadto z październikowej akcji „Walka z głodem” zostały wykupione obiady na cały rok szkolny dla 4 dzieci oraz zostały przygotowane świąteczne paczki dla 200 dzieci ze szkół podstawowych naszego powiatu.

  – Kolejne 200 paczek żywnościowych szykujemy dla kolejnych podopiecznych. Idą święta i każdy powinien mieć uśmiech na twarzy, z radością usiąść przy wigilijnym stole – dodaje pani prezes.

  Polski Czerwony Krzyż dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy oraz programowi FEAD na święta przygotowuje i obdaruje żywnością prawie 800 osób, w tym 200 dzieci. Przez dwa tygodnie, do 20 grudnia, trwa wydawanie paczek z żywnością dla mieszkańców miasta i powiatu.

  W grudniu w szkołach została przeprowadzona akcja „Podaruj pluszaka dla dzieciaka” – zbiórka nowych zabawek i gier dla dzieci z hospicjum. Wolontariusze 14 grudnia dostarczyli zabawki do chorych dzieci.

  – Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy pomagają nam pomagać i dorzucają się do paczek żywnościowych dla naszych podopiecznych. Ale to nie wszystko. Pamiętamy też przez cały rok, w grudniu również, o osobach, które potrzebują naszej pomocy pod postacią najcenniejszego leku jakim jest krew. 6 grudnia odbyła się kolejna akcja poboru „Mikołajkowa Kropla Krwi”. Zgłosiło się 25 honorowych dawców, co dało 11,250 litra drogocennego leku – wymienia prezes.

  Wolontariusze PCK to młodzież, która jest bardzo kreatywna i wesoła, lubiąca też się zabawić. Z wielką chęcią młodzi wzięli udział 10 grudnia w Paradzie i Jarmarku Świątecznym w naszym mieście. W tym roku jako wesołe elfy. Pamiętają też o wszystkich mieszkańcach i dlatego 14 grudnia zaprosili do Pabianic na spotkanie dziennikarkę i autorkę programu „Wiem, co jem” Katarzynę Bosacką – to prezent dla wszystkich.

  – Życzymy wszystkim spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, a sobie chcielibyśmy życzyć wytrwałości w pomaganiu – powiedziała Małgorzata Grabarz. 

  PS. 15 grudnia Oddział Rejonowy PCK zorganizował jeszcze etap rejonowy XXVI Olimpiady Ogólnopolskiej Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu.

  Udostępnij