• 56-letni kierowca ciężarówki zmarł w wypadku na drodze S-8 na wysokości miejscowości Guzew.

  Do tragedii doszło 20 grudnia około godz. 21.20 na drodze ekspresowej S-8 w Guzewie (gm. Rzgów). Ze wstępnych ustaleń wynika, iż pojazd DAF z naczepą, na której przewożona była koparka, kierowany przez 56-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego, uległ awarii.

  Kierowca zatrzymał pojazd na prawym poboczu pasów ruchu prowadzących w kierunku autostrady A1, by zdiagnozować usterkę. W tym czasie z niewyjaśnionych dotąd przyczyn poruszający się w tym samym kierunku 45-letni obywatel Litwy, kierując ciężarowym MAN-em z naczepą platformową, na której przewożone było 8 pojazdów osobowych, najechał na tył DAF-a.

  Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 56-latek. Pojazdy ciężarowe biorące udział w zdarzeniu oraz dwa pojazdy osobowe, które spadły z platformy, całkowicie zablokowały na wiele godzin S-8 w kierunku Warszawy. Trzeci z pojazdów osobowych, który wypiął się z mocowań na platformie, spadł na lewą nitkę pasa ruchu w kierunku Wrocławia, co również spowodowało częściowe utrudnienia w ruchu.

  Obsługujący miejsce zdarzenia policjanci przy wsparciu policjantów WRD z KPP w Pabianicach wyznaczyli objazdy. Obywatel Litwy z MAN-a w chwili zdarzenia był trzeźwy. Ciało mężczyzny, który zginął w wypadku, zabezpieczono do dyspozycji prokuratury.

  Śledztwo w tej sprawie mające wyjaśnić dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pabianicach.

  Udostępnij