• Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej mają teraz możliwość korzystania z systemu wypożyczeń międzybibliotecznych ACADEMICA.

    ACADEMICA to Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych. Pozwala na bezpłatny dostęp do ponad 2.000.000 publikacji z zasobów Biblioteki Narodowej, w tym podręczników, monografii, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Zasoby ACADEMIKI są cały czas rozbudowywane m.in. o najnowsze wydania podręczników akademickich, teksty źródłowe i zbiory specjalne, które będą pomocne w nauce, pracy badawczej i dydaktycznej.

    Część zasobów jest dostępna dla wszystkich na stronie wypożyczalni https://academica.edu.pl, z publikacji chronionych prawem autorskim mogą skorzystać zarejestrowani użytkownicy tylko z terminala dostępnego w czytelni dla dorosłych przy ul. św. Jana 10.

    Aby zostać użytkownikiem CWPN ACADEMICA trzeba zarejestrować swoje konto biblioteczne w systemie, można to zrobić w głównej bibliotece dla dorosłych, wypełniając oświadczenie (potrzeby dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość). Uprawniony pracownik biblioteki wygeneruje tymczasowe hasło użytkownika, które trzeba będzie zmienić przy następnym logowaniu. Użytkownik może logować się na swoje konto z dowolnego komputera, wyszukiwać interesujące go materiały i rezerwować je do przeglądu na naszym terminalu w wybranym przez siebie terminie.

    Szczegółowe informacje, wzór oświadczenia i regulamin cyfrowej wypożyczalni są dostępne na stronie: https://academica.edu.pl/ (link „Dla bibliotek”).

    Udostępnij