• „Jestem Polakiem i Europejczykiem” – tak brzmi tytuł projektu edukacyjnego, który realizowały dzieci z grupy „Poziomki” w Przedszkolu Miejskim nr 13.

    Główne cele tego przedsięwzięcia to rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania historią i tradycjami naszego kraju, rozumienie znaczenia i odczuwania szacunku do symboli narodowych, jak również wzbogacenie słownictwa o nowe pojęcia związane z naszym krajem, Europą i krajami Unii Europejskiej.

    – W ramach projektu dzieci wraz z pomocą rodziców stworzyły Centrum Patriotyczne, w którym znalazły się książki, albumy o Polsce, Europie i UE, mapy, globusy, flagi oraz prace plastyczno-techniczne wykonane podczas zajęć dydaktycznych – mówi nauczycielka Ewelina Stępniak.

    Podczas realizacji projektu „Poziomki” odwiedziły także Miejską Bibliotekę Publiczną w Pabianicach. Dowiedziały się tam, czym jest Unia Europejska, odbyły krótką „podróż” po jej krajach oraz wysłuchały hymnu. Wybrały się również do Szkoły Podstawowej nr 16, gdzie utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wzbogaciły wiedzę o bardzo ważnym święcie 11 Listopada oraz własnoręcznie wykonały biało-czerwone kotyliony.

    – Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w realizacji naszego projektu – powiedziała wychowawczyni.

    Udostępnij