• News will be here
 • O świcie poświęcono kapliczkę św. Eustachego w Lasku Miejskim przy ul. 20 Stycznia. W uroczystości 15 grudnia wzięli udział ks. dr Marek Wochna, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, Adam Pewniak, nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna, oraz pomysłodawcy, rodzina nieżyjącego już artysty Wojciecha Bystrego, leśnicy i myśliwi.

  – Dzisiejsza uroczystość poświęcenia kapliczki św. Eustachego, patrona leśników i myśliwych, jest bardzo ważna. Przypomina postać świętego, który dla naszego środowiska jest równie ważny jak znany wszystkim św. Hubert – rozpoczął nadleśniczy.

  Historia zaczęła się cztery lata temu, kiedy podleśniczy Józef Grzegorzewski poznał na leśnym spacerze Wojciecha Bystrego, rzeźbiarza z Łodzi, mającego działkę przy ul. 20 Stycznia. Miłośnik przyrody, znawca roślin i zwierząt był bardzo lubiany przez sąsiadów.

  – Po kilku rozmowach artysta postanowił wyrzeźbić postać świętego Eustachego – wspomina podleśniczy. – Z pomysłem powstania kapliczki podzieliłem się z Markiem Pawlakiem, leśniczym Leśnictwa Tuszyn, oraz emerytowanym leśnikiem Bogdanem Kolasińskim, którzy poparli nas w działaniach…

   

  więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 1/2018

  Udostępnij