• Kostka brukowa zniknie ze Świętokrzyskiej, a błoto z dróg dojazdowych do cmentarza. Co jeszcze szykują drogowcy w tym roku?

  Tym razem listę dróg do remontu urzędnicy przygotowali na początku roku. Przez lata lista powstawała wiosną. Włodarze tłumaczyli, że nie da się jej przygotować szybciej, bo najpierw trzeba ocenić, jakie szkody w drogach powstały po zimie. To marne tłumaczenie, bo inne miasta nie miały tego problemu i płaciły mniej, bo na początku roku łatwiej wynegocjować lepsze ceny z firmami budowlanymi. Pabianice przepłacały za remonty drogowe. Kryzys na rynku budowlanym sprawił, że nawet nasi włodarze poszli po rozum do głowy.

  To wstępna lista – zaznacza Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Zobaczymy, jakie ceny zaproponują firmy w przetargach.

  W śródmieściu urzędnicy wzięli na cel ulicę Świętokrzyską (na zdjęciu). Odcinek od Moniuszki do Orlej przypomina krajobraz księżycowy. Ma być lepiej – pojawi się tu asfalt i nowe chodniki. Nowej nawierzchni doczekają się ulice przy cmentarzu…

   

  więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 2/2018

  Udostępnij