• News will be here
 • Fundacja Aflofarm jest organizatorem antynikotynowej kampanii społecznej „Nie spal się na starcie”. Jej głównym celem jest rozpowszechnianie idei, że nie warto zaczynać palić.

  10 stycznia w kinie Atlantic przy ulicy Chmielnej w Warszawie premierę miał wyjątkowy filmu edukacyjnego, a po nim dyskusja na temat profilaktyki antynikotynowej wśród młodzieży.

  „Nie spal się na starcie” jest ogólnopolską akcją skierowaną do młodzieży w wieku 12-16 lat, celem której jest zapobieganie wpadaniu w sidła nałogu nikotynowego. Kampania została objęta patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej. Patronami instytucjonalnymi są Instytut Zdrowia Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego i Higieny, Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

  – Głównym celem akcji jest promowanie zdrowego trybu życia, budowanie świadomości wśród młodzieży na temat szkodliwości palenia i postaw dbania o własne zdrowie oraz odpowiedzialności za nie. Poprzez edukacyjny film i nasze działania chcemy pokazać młodym osobom, że nie warto sięgać po pierwszego papierosa i wpadać w sidła nałogu, który może w sposób znaczący wpłynąć na nasze życie – mówi Jacek Furman, prezes Aflofarm Farmacja Polska.

  Ambasadorami akcji i jednocześnie aktorami filmu oraz uczestnikami spotkania byli: Natalia Lesz – piosenkarka i aktorka, Siostry ADiHD – prezenterki 4Fun.tv, właścicielki marki Fit and Jump, Miss Polonia Izabela Krzan, Mister Polski Jan Dratwicki, Maciej „Gleba” Florek – juror You Can Dance, tancerz i choreograf.

  – Obecnie palenie papierosów to nie tylko nałóg, ale też pewnego rodzaju moda. Zaczynasz palić, bo wszyscy w szkole próbują. Kampania „Nie spal się na starcie” ma za zadanie uświadomić, że nie warto tego robić. Nigdy nawet nie próbowałem palić papierosów, bo wiem, jaki wpływ mają na organizm, a moja pasja i praca zarazem wymagają pełnej sprawności fizycznej. Gdybym palił, nie byłbym w stanie sięgać po taneczne marzenia i być tu, gdzie jestem. Cieszę się, że jestem ambasadorem tej akcji i mam nadzieję, że film będzie przestrogą przed skutkami sięgnięcia po pierwszego papierosa – powiedział Maciej „Gleba” Florek.

   Cały film dostępny jest na stronie www.niespalsienastarcie.pl.

  Udostępnij