• News will be here
 • Z apelem do mieszkańców miasta i powiatu zwraca się prezes Oddziału Rejonowego PCK Małgorzata Grabarz

  Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników rozmieszczonych na terenie miasta i powiatu. PCK gromadzi w nich tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na  sfinansowanie rowerków trójkołowych dla niepełnosprawnych dzieci z naszego terenu. W roku 2017 dzięki Państwa wsparciu i wrzucaniu odzieży w nasze pojemniki zostało zakupionych i przekazanych 7 rowerków dla dzieci.

  Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problemy finansowe i nie są w stanie kupić ubrań, butów czy pościeli. Większość tekstyliów, które trafiają do pojemników, nie może być ze względu na swój stan przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. PCK zdecydował się powierzyć recycling zbieranych tekstyliów specjalistom w zamian za wsparcie finansowe.

  Darczyńcy, którzy chcą przekazać ubrania dla dorosłych, dzieci czy niemowląt lub pościel, pluszaki czy buty w dobrym stanie wciąż mogą to zrobić, przywożąc wyprane rzeczy do naszego oddziału PCK, który mieści się w Pabianicach przy ulicy Moniuszki 16 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. W każdy czwartek osoby potrzebujące ze specjalnym skierowaniem z Miejskiego Ośrodka Pomocy mogą przyjść do PCK, aby wybrać dla siebie taką odzież, jaka im brakuje.

  Ci zaś, którzy decydują się pozostawić tekstylia w pojemnikach, powinni zwrócić uwagę na ich oznaczenie. Pojemniki PCK mają znak Czerwonego Krzyża oraz dane kontaktowe do odpowiedniego oddziału PCK – można szybko zweryfikować, czy dany pojemnik jest własnością PCK, a także w razie potrzeby poinformować o nieprawidłowościach (uszkodzenie pojemnika, przepełnienie itp.).

  Ponieważ Polski Czerwony Krzyż rozlicza się z partnerami na podstawie ilości przekazanych tekstyliów, każdy kilogram się liczy. Im więcej PCK zbierze, tym więcej środków pozyska na swoje działania i wspieranie niepełnosprawnych dzieci. Co ważne, dochody ze sprzedaży tekstyliów w danym województwie zostają przeznaczone na lokalną działalność PCK. Zostawiając ubrania w pojemnikach, pomagamy więc potrzebującym w naszej okolicy.

  Udostępnij