• News will be here
  • Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości witamy w przedszkolu przybyłych tu gości. Chcemy Wam zatańczyć i zaśpiewać ładnie, proszę się nie gniewać, jeśli źle wypadnie. Bo my nie artyści, ale małe dzieci, cieszyć się będziemy, gdy klaskać będziecie” – tak uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły przedszkolaki z grupy Biedronki w Przedszkolu Miejskim nr 5, witając swoich gości.

    Każde z dzieci recytowało krótki wierszyk, wzruszając babcie i dziadków do łez: „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”, „Życzymy Ci babciu, życzymy Ci dziadku, sto lat, a nawet więcej, gorące te życzenia składamy w piosence”, „Nasza babcia umie tyle, że uwierzyć trudno w to, czego dotknie się na chwilę, jak zegarek będzie szło. Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi, bo gdy kładzie nas do łóżka, mamy potem piękne sny”.

    Na zakończenie wszystkie dzieci zatańczyły we własnej choreografii do piosenki „Despacito”, czym mile zaskoczyły licznie zebranych gości. Potem było wręczenie laurek, uściski, buziaki i wspólne zdjęcia.

    Udostępnij