• News will be here
  • Miasto ogłosiło przetarg na utrzymanie czystości na miejskich przystankach autobusowych i wiatach rowerowych. Oferty w przetargu można składać do 25 stycznia.

    Do obowiązków firmy, która wygra przetarg, będzie należało cztery razy w roku gruntowne mycie wiat, ich zadaszenia, ławek, tablic oraz utrzymanie porządku na 186 przystankach wraz z otoczeniem polegające na bieżącym utrzymaniu czystości (omiatanie, usunięcie z szyb naklejek i innych zanieczyszczeń, sprzątanie chwastów, opróżnianie koszy).

    – Wykonawca zajmie się też zimowym utrzymaniem przystanków, czyli odśnieżaniem, usuwaniem oblodzenia, posypywaniem piaskiem. Umowa będzie obowiązywała przez trzy lata, od lutego 2018 do 2021 roku – informuje rzecznik prezydenta.

    Przystanki w mieście podzielono na trzy grupy. W pierwszej znalazły się 73 przystanki wzdłuż najpopularniejszych linii autobusowych (m.in. Grota Roweckiego, Jana Pawła II, Kilińskiego, Łaskiej, Nawrockiego, Orlej, św. Jana, Waltera Jankego, Warszawskiej, Wiejskiej, Zamkowej) oraz krańcówki. Sprzątanie w pierwszej kolejności obejmuje m.in. codziennie omiatanie.

    Udostępnij