• News will be here
  • Policjanci z pabianickiej drogówki z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali dla seniorów życzenia, dobre rady z zakresu bezpieczeństwa oraz kosze z książkami.

    Mundurowi odwiedzili zacnych seniorów w Spółdzielczym Domu Kultury Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w Centrum Seniora. Spotkania rozpoczęły się od ciepłych życzeń złożonych seniorom z okazji ich święta przez dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego i policjantkę zajmującą się profilaktyką społeczną. Po życzeniach przyszedł czas na krótką prelekcję poświęconą bezpieczeństwu w miejscu zamieszkania oraz w przestrzeni publicznej. Młodszy aspirant Aleksandra Białkowska oraz dzielnicowi przypomnieli o zagrożeniach, z jakimi osoby starsze mogą się zetknąć i jak się przed nimi ustrzec. Policjanci ruchu drogowego na czele z naczelnikiem podkom. Adamem Kulińskim zwrócili uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.

    Dla zacnych babć i dziadków przygotowali kosze z książkami. Bestsellery o różnej tematyce umilą im czas spędzany w pabianickim Centrum Seniora. Artystyczną niespodziankę dla swoich ukochanych dziadków miały również przedszkolaki z „ósemki” i „szesnastki”.

    Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw promujących edukację osób starszych. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że takie spotkania zapadają seniorom w pamięć i odnoszą zamierzony skutek.

    Udostępnij