• News will be here
 • Jak obniżyć cenę OC? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wielu kierowców, jednak wbrew pozorom nie jest ona trudna. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zredukowanie składki na obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – poniżej prezentujemy 3 z nich.

  1. Dobranie drugiego właściciela

  Młodzi kierowcy, jak również ci bez dużego doświadczenia, którzy posiadają prawo jazdy nie dłużej niż kilka lat, przez towarzystwa ubezpieczeniowe są zaliczani do grupy podwyższonego ryzyka. Ze statystyk wprost wynika bowiem, że to właśnie oni najczęściej ponoszą winę za zdarzenia drogowe. W efekcie składki dla nich są 2 lub nawet 3 razy wyższe niż dla doświadczonych kierowców. Na szczęście można je zredukować, dodając do dowodu rejestracyjnego drugiego właściciela, który wniesie duże zniżki.

  O dodaniu do dowodu drugiego właściciela trzeba pamiętać jeszcze przed zakupem auta, ponieważ jego dane i podpis powinny się znajdować na umowie kupna-sprzedaży. Dzięki temu rozwiązaniu da się obniżyć cenę polisy nawet dwukrotnie. Trzeba jednak pamiętać, że gdy jeden z właścicieli wyrządzi szkodę w ruchu drogowym, zniżki z tego tytułu tracą po równo obaj właściciele. Korzystne OC dla młodych kierowców kalkulator-oc-ac.auto.pl pomoże Ci znaleźć w mgnieniu oka.

  2. Wybór najtańszej ofert

  Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie różni się niczym poza ceną. Jego warunki są zawsze takie same bez względu na to, jak wysoka jest składka i w jakim towarzystwie polisa została wykupiona. Czy zapłacisz 500 zł, czy 2500 zł, dostaniesz identyczne OC. Wniosek? Nie ma sensu przepłacać i przy poszukiwaniu oferty należy skupić się wyłącznie na cenie.

  Dlatego jeśli chcesz znaleźć maksymalnie tanie OC kalkulator-oc-ac.auto.pl Ci w tym pomoże. Po wypełnieniu formularza, w którym należy podać informacje dotyczące właściciela i auta, kalkulator ubezpieczeniowy wyświetla ranking najkorzystniejszych ofert. Następnie z jego poziomu można przejść bezpośrednio do zakupu wybranej, najtańszej polisy.

  3. Bezpieczna jazda

  To najprostszy, ale i wymagający najwięcej cierpliwości sposób na obniżenie składki OC. Kilka lat bezszkodowej jazdy wystarczy, żeby uzyskać maksymalne zniżki i cieszyć się tanią polisą. Jednocześnie należy jednak pamiętać, że wszystkie stłuczki, wypadki i kolizje, które zostaną zgłoszone do ubezpieczyciela i skończą się wypłaceniem odszkodowania z Twojej polisy, przełożą się na odebranie zniżek, a tym samym na wyższą składkę. Dlatego ostrożna jazda po prostu się opłaca – zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i finansów.

  artykuł sponsorowany

  Udostępnij