• News will be here
 • Trwa coroczny nabór do Grupy Wolontarystycznej „AGRAFKA”. Przekonaj się, ile radości i pozytywnej energii płynie z faktu pomagania ludziom!

  Tylko raz w roku wolontariusze z „AGRAFKI” organizują nabór do swojej grupy, który będzie trwał do 28 stycznia.

  – Agrafką może stać się każdy, kto ukończył 16 lat, czuje się odpowiedzialny za swoje zachowania i działania, ma pasję lub talent i chce podzielić się nim z innymi oraz czuje w sercu chęć niesienia pomocy i zmiany środowiska na lepsze – mówi Agnieszka Jaksa, koordynator grupy.

  Do 28 stycznia  należy wysłać maila na adres: agrafka@onet.eu lub zadzwonić: 608-219-556. Kandydat umówi się na rozmowę z koordynatorem grupy. W trakcie ferii weźmie udział w szkoleniach przygotowujących do pracy z dziećmi i osobami potrzebującymi oraz w warsztatach integracyjnych ze wszystkimi Agrafkami. Później nastąpi okres próbny (od 1 do 3 miesięcy). Po okresie próbnym kandydat zdecyduje, czy chce współpracować z grupą.

  Misja AGRAFKI to ZAZ, czyli:

  ZMIENIAMY świat na lepszy – poprzez nasze działania pomagamy, wspieramy, inicjujemy. Wierzymy, że dzięki aktywnej postawie i zaangażowaniu można dokonać zmiany w sobie i środowisku lokalnym. Pragniemy, by nasze miasto stało się przyjazne, życzliwe i pełne pozytywnych działań.

  Jesteśmy AKCJĄ, a nie reakcją – w myśl zasady domina wierzymy, że każda, nawet mała inicjatywa może pociągnąć za sobą wielkie zmiany. My nie czekamy, aż świat się zmieni. Sami inicjujemy, wierząc, że ma to wielki sens.

  ZARAŻAMY innych – naszą pozytywną energią i optymizmem. Szerzymy idee mnożenia radości, a nie skupiania się na narzekaniu i marazmie. Walczymy z „hejtem”.

  Tutaj również nowiutki filmik promujący nasze działania https://www.youtube.com/watch?v=ot5RHs4YF5s&feature=youtu.be

  Grupa działa przy Placówce Wsparcia Dziennego JUNIOR Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach (ul. Partyzancka 31).

  Udostępnij