• News will be here
  • Dzielnicowi z Piątkowiska czuwali nad bezpieczeństwem uczestników XIX Noworocznego Rajdu z Mikołajem.

    20 stycznia w Dłutowie odbył się już kolejny XIX Noworoczny Rajd z Mikołajem z udziałem ponad 560 uczestników m.in.: z Pabianic, Piątkowiska, Petrykozów, Porszewic, Chechła, Woli Zaradzyńskiej, Pawlikowic, Wolborza, Komornik, Komorowa, Kleszczowa, Drużbic, Czarnocina, Szynszyc, Łaznowa, Tuszyna i oczywiście z Dłutowa. Nad bezpieczeństwem rajdowiczów czuwali dzielnicowi z posterunku policji w Piątkowisku: młodsi aspiranci Krzysztof Jędrys i Mariusz Łagowski.

    Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy uczestnicy pod okiem mundurowych wyruszyli na trasę. Dzieci wraz z opiekunami i św. Mikołajem przemierzali zasypane śniegiem dukty leśne. Po drodze czekały na nie różne zadania konkursowe przygotowane przez Dłutowski Klub Motocyklowy. Po 8-kilometrowej wędrówce wszyscy wrócili na teren szkolny. Tam już czekały ogniska z kiełbaskami oraz ciepłe napoje. Po posiłku przyszedł czas na krótkie przemówienia zaproszonych gości.

    Głos zabrał również dzielnicowy, który przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas ferii, a także zwrócił uwagę na bezpieczeństwo na drogach, w tym w szczególności na noszenie poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

    Udostępnij