• News will be here
 • Uczniowie z I i II LO zorganizowali charytatywny koncert i zaśpiewali dla niepełnosprawnych dzieci z Aleppo. Inicjatorami byli nauczyciele Magdalena Przygocka-Wypych i Dariusz Wypych.

  W środę, 24 stycznia, na widowni sali w Hotelu Fabryka Wełny zasiedli rodzice, dziadkowie, nauczyciele, znajomi, lokalne władze i melomani. Przyszli na charytatywny koncert „Tylko miłość zmieni życia bieg – kolędy dla Aleppo”.

  Wzruszeni widzowie wysłuchali kolęd i bożonarodzeniowych utworów w fantastycznym wykonaniu młodych artystów obu szkół. Prezentacjom utworów towarzyszyły rozmowy na temat wojny w Syrii i sytuacji w Aleppo. Zaprezentowano dwa teledyski z piosenkami poświęconymi tej tematyce oraz specjalnie przygotowane nagranie ze szkoły, na rzecz której zorganizowano koncert. Syryjscy nauczyciele pozdrawiają na nim pabianiczan oraz dziękują za zorganizowanie zbiórki pieniędzy.

  Inicjatywa zorganizowania charytatywnego koncertu wyszła od nauczycieli, małżeństwa Magdaleny Przygockiej-Wypych z I LO i Dariusza Wypycha z II LO.

  – Kilka miesięcy temu obejrzeliśmy film „Modlitwa o pokój”, w którym zobaczyliśmy skalę zniszczeń w Aleppo. Mój mąż był przygnębiony ogromem zniszczeń starego, historycznego miasta, które sięga starożytności. Podjęliśmy decyzję organizacji koncertu połączonego ze zbiórką pieniędzy na rzecz mieszkańców Aleppo – mówi nauczycielka.

   

  Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 5/2018

  Udostępnij