• News will be here
 • Jak co roku ferie w mieście zapowiadają się atrakcyjnie.

  W Młodzieżowym Domu Kultury w piątek, 2 lutego, o godz. 17.00 rozpocznie się koncert finałowy IDOLKA.

  Drugi tydzień ferii rozpocznie w poniedziałek (5.02) rzeźba w glinie – warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży. We wtorek (6.02) od godz. 17.00 MDK zaprasza na House+step – godzina intensywnego treningu z wykorzystaniem przyrządu w rytmie house. Środa (7.02) i czwartek (8.02) to popołudniowe ferie z gitarą dla dzieci i młodzieży oraz turbo spalanie i House+step.

  Szczegóły feryjnego planu zajęć na stronie mdk-pabianice.pl.

   

  Sobota będzie nasza!

  Starostwo Powiatowe zaprasza dzieci w wieku od 1 roku do 12 lat na „Ferie z powiatem”.

  Zabawę zaplanowano w sobotę, 3 lutego, w Powiatowej Hali Sportowej przy św. Jana 30-36. Od godz. 14.00 do 18.00 organizatorzy zapraszają na słodki poczęstunek, ciepłą zupę oraz na ściankę wspinaczkową, dmuchany plac zabaw, gry, zabawy i animacje, naukę tańca i malowanie twarzy. W trakcie odbędzie się też Rodzinny pojedynek przedszkoli organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 5.

  Wstęp jest wolny. Jedyny warunek to obowiązkowe obuwie na zmianę dla dzieci.

  Zapraszamy całe rodziny – nie przegapcie takiej zabawy!

   

  Zajrzyj do biblioteki

  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież o godz. 11.00 na codzienne zajęcia w ramach ferii. Program zapowiada się interesująco.

  W MBP przy św. Jana 10 w piątek, 2 lutego – projekcja filmowa „Zimą leci film dla dzieci”, 5 lutego – „Bałwanki z masy solnej” warsztaty plastyczne, 7 lutego – teatrzyk „Księżniczka i zaginione szczęście”, 9 lutego – „Zimą leci film dla dzieci”.

  W filii nr 2 przy Łaskiej 46/48 w czwartek, 8 lutego – gra „Ucieczka z biblioteki”. W filii nr 4 przy 20 Stycznia 14 we wtorek, 6 lutego – zagadki i zabawy nie tylko literackie „Zimowe spotkania z legendami polskimi”.

  Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 11.00. Wstęp wolny.

   

  Muzealne wtorki

  W czasie ferii muzeum zaprasza do siebie na wtorkowe spotkanie.

  We wtorek, 6 lutego, o godz. 11.00 „Doświadczalnia”. Zajęcia interaktywne na wystawie pod tym samym tytułem. Prezentowane eksponaty przybliżą m.in. tajniki funkcjonowania narządów zmysłów. Dowiemy się, w jaki sposób zmysły oszukują nas oraz jak my możemy je oszukać. Poznamy sposób tworzenia hologramu, postrzegania barw, wpływ światła na kolory przedmiotów.

  Udostępnij