• News will be here
  • Racibórz gościł od 2 do 4 lutego zapaśników na Pucharze Polski Seniorów. W turnieju wystartowało dwóch juniorów z PTC w wadze 87 kg – Michał Dybka i Jakub Madaj.

    Pierwszy z nich walczył rewelacyjnie, demolując po drodze kolejnych rywali. W walce półfinałowej Dybka wychodzi do Kamila Bartosiewicza, z którym przegrał w Pucharze Polski Juniorów na przewagę. Tym razem udany rewanż Michała, który już w pierwszej minucie kładzie przeciwnika na plecy. W finale czekał na Michała bardzo trudny przeciwnik Tadeusz Michalik – nr 1 w Polsce w tej wadze, brązowy medalista ME seniorów, V zawodnik MŚ. Niestety, walka kończy się przewagą Michalika 0:9. Michał dwukrotnie dał się wydźwignąć do góry z parteru i rzucić na plecy. Niemniej jednak był to bardzo dobry występ naszego zawodnika, na co dzień ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu. Być może wyrasta nam następca Grzegorza Szyszki. Natomiast Jakub Madaj, zupełnie nieprzygotowany mentalnie do takiego turnieju, nie zrobił wagi i poszedł wagę wyżej, gdzie szybko odpadł po dwóch przegranych walkach na plecy i przewagę.

    W wadze 77 kg walczył nasz wychowanek Jakub Białkowski, reprezentujący obecnie AZS AWF Warszawa, zajmując miejsce. Natomiast były zawodnik PTC Dawid Grobelny (aktualnie Sobieski Poznań) w wadze 82 odpadł po dwóch przegranych walkach.

    Udostępnij